Pavel Martof

Osobní trénink

 

 

 

Základem kalokagathie je cvičení s vlastní vahou a jednoduchými pomůckami jako kettlebell, hrazda nebo trx.

Trénink

Záměrem je harmonický a bezpečný rozvoj našich přirozených schopností za použití nejmodernějších vědeckých poznatků o fungování těla a mysli. Podobné tréninky používají například elitní ozbrojené složky po celém světě. Výsledkem je zdravé silné a krásné, funkční tělo, bdělá a koncentrovaná mysl. Vedlejším efektem je zlepšení sebevědomí, emocionální stabilita a schopnost efektivně fungovat pod tlakem. A to vše zábavnou a atraktivní formou.

 Další velkou výhodou trénování se systémem kalokagathie je takřka neomezená mobilita a minimalismus. Jediné co potřebujete pro vlastní trénink je prostor o rozměrech zhruba 1,5 x 2 m. Cvičit může opravdu každý. Tuto možnost také ocení lidé, kteří mají rádi přírodu, často cestují nebo musejí trávit čas v kanceláři.

Tréninková jednotka (60 minut)

Rozehřátí

Cviky pro zlepšení pohyblivosti a flexibility, které zároveň slouží jako zahřátí (warm-up) před vlastním cvičením. (20 minut)

Vlastní trénink

Posilování s vlastní vahou nebo pomůckami ve formě intervalového tréninku (nejčastěji tabata protokol). (30 minut)

Protažení

Dynamický strečink pro protažení a eliminace negativních efektů po cvičení (cool-down). (10minut)

Osobní přístup

Výše uvedený program je orientační. Každý tréninkový program je „šitý na míru“ podle potřeb a možností klienta. Můžeme například zmenšit čas věnovaný posilování na 15 minut nebo se výhradně věnovat rozvoji pohyblivosti. Hodinová skladba tréninku se jeví jako optimální, nicméně v případě potřeby je možno vytvořit efektivní tréninkovou jednotku již v rozsahu 20minut, kterou může klient provádět sám.

Velký důraz je kladen na disciplínu a také správné rozvržení aktivita x odpočinek a zařazení kompenzačních aktivit. Ty jsou důležité proto, aby nedocházelo k přetrénování a následným zraněním. Správné a pravidelné rozložení tréninku je také klíčové, abychom mohli pokračovat dlouhodobě a vyhnuli se ztrátě motivace a stagnaci.

Zdraví a bezpečnost jsou na prvním místě. To zaručuje minimalizaci možných zranění v průběhu a po cvičení. Důraz na správnou techniku provádění cviků posiluje a zafixovává správné držení a ovládání těla. Cvičení se tak stává účinnou rehabilitací, bodyworkem a prevencí možných zdravotních potíží.

Kalokagathia

To, co kalokagathii také odlišuje od většiny mainstreamových fitness systémů je práce s naším nervovým systémem. Učíme se pracovat se svým dechem, tepem, svalovým tonusem, úrovní stresu a dostávat tyto fyziologické funkce pod naši vědomou kontrolu. Kultivujeme koncentraci, pozornost, tělesné uvědomování a schopnost pohybovat se na hranici svých možností.

Výživové poradenství

To co jíme ovlivňuje kvalitu našeho života ve všech směrech. Sportovní výkon, schopnost zvládat stres, soustředění nebo náchylnost k nemocen jsou jen vrchol pyramidy. 

Je čas na změnu k lepšímu.

Napište mi a já se vám ještě dnes ozvu.