O mně

Jmenuji se Pavel Martof a narodil jsem se v Brně v roce 1979.

V dětství jsem se nikdy sportu aktivně nevěnoval a dalo by se říct, že jsem byl poměrně líný. Tento stav trval až do mých 19 let, kdy jsem začal intenzivně sportovat a věnovat se posilování, běhu, horolezectví a bojovým uměním. Zhruba po 4 letech intenzivního cvičení a opakovaného přetrénování jsem prostě vyhořel a moje tělo odmítalo spolupracovat. Následující tři roky jsem nebyl schopný sportovat. Během této doby jsem svou pozornost otočil dovnitř a věnoval se meditacím a absolvoval mnoho sebepoznávacích workshopů a tréninků (rodinné konstelace, rebalancing, Mužská síla). Zároveň jsem v této době ukončoval studim psychologie (Mgr.) a sociologie (Bc.).

Když jsem v roce 2007 odjel do UK, moje tělo jakoby zázračně ožilo a já jsem začal opět intenzivně cvičit. Zároveň jsem také hodně meditoval. Nicméně po dlouhou dobu tyto aktivity zůstaly odděleny. Zvrat nastal v roce 2010, kdy se mi rozjela poměrně solidní psychospirituální krize a já jsem intenzivně hledal způsoby, jak se dát do pořádku. Uvědomoval jsem si, že tělo je pro moje uzdravení klíčové a hledal jsem metody, jak s ním efektivně pracovat. Během tohoto období jsem cestoval po Jižní Americe, Evropě a Asii.

Zásadní vliv na mě měla (a má) práce Scotta Sonnona, který dle mého geniálně propojil výkonnost a zdraví. Zprvu téměř instinktivně jsem začal cvičit podle jeho výukových programů a po pár měsících jsem zjistil, že nejen moje tělo ale také psychika fungují mnohem lépe. Efektivněji a precizněji. Začal jsem si uvědomovat, že naše tělo je mocný nástroj a že být silný a mít svaly je pouze malá část toho, co lze dosáhnout. Postupně jsem do cvičebních programů začal přidávat prvky od Pavla Tsatsoulina, Greye Cooka, Al Kavadla a dalších fitness inovátorů.

Kromě cvičení a trénování se věnuji také koučingu a terapii. Tělo a tělesné prožívání je pro mě zdrojem a východiskem při práci na sobě i s klienty. Podle mých dlouholetých zkušeností je schopnost nejenom vnímat, ale také rozumět signálům našeho těla a nervového systému nezbytným elementem jak pro úspěšnou terapii, tak pro kvalitní meditaci, sportovní výkony a především plnohodnotný a spokojený život.

Mezi důležité směry, které mě ovlivnily patří například somatic experiencing, focusing, procesorientovaná psychoterapie (POP), bodywork a šamanismus.

Osobní trénink

Cvičení s vahou vlastního těla s ohledem na specifické požadavky klienta.

Cvičení pro firmy

Trénink pro menší skupiny, atraktivní benefit pro zaměstnance.

Koučing - terapie

Práce s tělem a nervovým systémem je východiskem při terapii a koučingu. 

Výživové poradenství

Pomoc s nezdravými stravovacími návyky. Celostní řešení spojené s životním stylem.

Je čas na změnu k lepšímu.

Napište mi a já se vám ještě dnes ozvu.