Pavel Martof

Koučink a terapie

 

 

Koučování a terapie je vhodná jak pro lidi trpící nejrůznějšími problémy, tak pro výkonné jedince, kteří chtějí zvýšit svoji efektivitu.

Koučink 

Při koučinku a terapii se vetšinou zaměřuji na práci s nervovým systémem. Znamená to, že se poměrně rychle a hlavně bezpečně můžeme dostat do kontaktu s tématy, která většinou zůstávají skryta v podvědomí. V respektujícím prostoru a uvolněné, přátelské atmosféře lze s těmito tématy pracovat vědomě v přítomném momentu s použitím moderních, inovativních a zábavných přístupů.

Naše tělo = náš nervový systém je úžasné a vysoce sofistikované zařízení, které s námi = naší vědomou myslí neustále komunikuje. Problémem je, že „mluví“ jiným jazykem, než na který je naše racionální část zvyklá. Jedná se doslova o rozdílné operační systémy.

Následkem vysoké úrovně stresu, nejrůznějších traumat a nezdravých životních návyků se tato propast mezi myslí a tělem – naší racionální a živočišnou částí neustále zvětšuje. Výsledkem mohou být nejrůznější psychosomatické potíže – deprese a závislosti, problémy s trávením a spánkem. Tělo se pak stává spíše přítěží a rušivým elementem než zdrojem síly, radosti a životní energie.

Terapie

V terapeutickém rámci nejprve vytváříme bezpečný prostor, ve kterém se učíme porozumět jazyku našeho nervového systému. Dalším krokem je samotná práce s jeho jednotlivými úrovněmi a dolaďování -„optimalizace“ naše fungování. Důležitou součástí je také poradenství v oblasti životního stylu – stravování, pohybová aktivita, vztahy atd.

Nutno dodat, že se zdaleka nejedná o pozitivní myšlení, práci s imaginací nebo další moderní směry, které ve většině případů pracují pouze na povrchu. Důraz je kladen na vlastní zkušenost a také na její ukotvení v rámci moderních poznatků výzkumu mozku a nervové soustavy.

Kalokagathie fitness

Tréninkový systém, který pracuje s vlastní vahou a jednoduchými pomůckami. Díky použití moderních poznatků můžeme v krátké době dosáhnout efektivních výsledků. 

Výživové poradenství

Nečekejte zázračné diety, kdy do pár měsíců shodíte desítky kilogramů. Přistupuji k výživě komplexně a s dlouhodobým přesahem.

Je čas na změnu k lepšímu.

Napište mi a já se vám ještě dnes ozvu.