Pavel Martof

Výživové poradenství

 

 

Úroveň energie, emoce a celkový psychosomatický komfort z velké části přímo souvisí se způsobem, jak se stravujeme.

Výživové poradenství

To co jíme ovlivňuje kvalitu našeho života ve všech směrech. Sportovní výkon, schopnost zvládat stres, soustředění nebo náchylnost k nemocen jsou jen vrchol pyramidy.

Na jedné straně je zdravé stravování poměrně jednoduché. Věřím tomu, že je několik „zásad“, které se vyplatí dodržovat. Zároveň se jedná o poměrně komplexní záležitost, která je vždy osobní.

Osobně správné a zdravé stravování není zdaleka jen o jídle. Pro někoho může být hlavní téma – příprava jídla a péče o sebe. Někdo jiný může řešit kompatibilitu s okolím – rodina, práce. Velké téma jsou různé alergie a intolerance. Vysoká míra stresu, zvýšená citlivost nervového systému si také vyžadují specifické úpravy v jídelníčku.

Zkušenosti

Experimentování s různými „dietami“ a výživovými trendy se věnuji přes 16 let. Začalo to dělenou stravou. Několik let jsem byl vegetarián, téměř rok jsem se snažil být raw (syrová strava). Posledních pár let vycházím převážně z paleodiety a ketodiety.

Výsledkem je, že nevěřím na žádné univerzální diety. V různých životních obdobích mi určité strategie „fungovaly“ a později se ukázaly jako neefektivní. Například Je celkem jednoduché být na syrové stravě, pokud jste na dovolené na Hawaii nebo pokud nemusíte řešit každodenní starosti a potýkat se se stresem. Pokud si tyto podmínky nemůžete dovolit a potřebujete efektivně fungovat a být fyzicky výkonní, pak může raw spíše uškodit.

Udělal jsem hodně chyb, věřil jsem různým nesmyslům a mýtům. Dobrá zpráva je, že se mi stále více daří naslouchat svému tělu a tomu, co opravdu potřebuji.

Svou roli vnímám jako průvodce-experta, který vám může pomoci udělat si v oblasti stravování jasno a najít vhodný stravovací režim pro období, ve kterém se právě nacházíte.

 

Koučink

Koučování je vhodné jak pro lidi trpící nejrůznějšími problémy, tak pro výkonné jedince, kteří chtějí zvýšit svoji efektivitu.

Kalokagathie fitness

Tréninkový systém, který pracuje s vlastní vahou a jednoduchými pomůckami. Díky použití moderních poznatků můžeme v krátké době dosáhnout efektivních výsledků. 

Je čas na změnu k lepšímu.

Napište mi a já se vám ještě dnes ozvu.